Holistyczne podejście do zdrowia

Sezon na listę postanowień noworocznych uważam za otwarty ??

„Nowy rok – nowa ja” ile razy już to sobie powtarzałaś? Wiele… Tak, tak, ja też ?

Koniec roku jest niezwykłym czasem, świąteczna euforia trwa, podsumowujemy nasze zrealizowanie cele minionego roku, patrzymy z dumą na osiągnięcia naszych bliskich… To napawa nas optymizmem i wiarą iż przyszły rok będzie jeszcze lepszy ?? 

Tak na prawdę każdego dnia mamy nowe postanowienia, choć może są one mniej zdumiewające niż te spisane na ostagtniej kartce kalendarza. 

Moim postanowieniem, już kolejny rok z rzędu, jest holistyczne podejście do zdrowia. Funkcjonując w branży fitness bardzo łatwo się zatracić i zapomnieć o takim nastawieniu. Aspekty wizualne zdecydowanie przeważają i często zapominamy o tym co jest najważniejsze. Wielokrotnie sama się o tym przekonałam. W ubiegłym roku obiecałam sobie uporządkować swoje ciało i cały rok sumiennie nad tym pracowałam, chociaż jeszcze długa droga przede mną. Jak to mówią „w zdrowym ciele – zdrowy duch”. 

Holistyczne podejście do zdrowia to nic innego jak spojrzenie na człowieka całościowo, jak na system naczyń połączonych, które wzajemnie wpływają na swoje funkcjonowanie. Dzięki rozwojowi medycyny co raz częściej słyszymy jak istotny wpływ na nasz organizm ma psychika, i w drugą stronę – jak zdrowie psychiczne i emocjonalne może wpłynąć na zdrowie fizyczne.
Równowaga pomiędzy tymi częściami składowymi powinna być naszym głównym celem. Zatem otwórz oczy trochę szerzej i widząc problem szukaj przyczyn, by zwalczyć go od podstawy. Niestety często nie zastanawiamy się nad przyczyną, tylko od razu skupiamy się na walce z objawami. Obserwuj swój organizm, słuchaj go, ucz się. Im więcej będziesz wiedzieć o sobie, tym łatwiej będzie Ci funkcjonować. Zadbaj zatem o odpowiednie nawodnienie, zbilansowaną dietę (bogatą w witaminy i minerały), relaks, dobry sen, aktywność fizyczną i spokój psychiczny. Zrób sobie okresowe badania by wiedzieć na czym trzeba się skupić, niestety dziś ciężko jest być zdrowym. Postęp technologiczny, mnóstwo pokus materialnych, co raz większe ambicje i wymagania dosłownie pchają nas w ramiona choroby. Zaczyna się od przemęczenia, kończy na poważnych chorobach serca, a nawet psychicznych. Dlatego dbaj o siebie, o swoje wnętrze.

Zachęcam byś spróbowała, „z nowym rokiem, nowym krokiem” ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *